مکان تمرین ساز خود را تعیین کنید

مکان تمریناتتان را تایین کنید

یکی از مهم‌ترین مواردی که بسیار مهم است و باید رعایت بکنید، ساختن مکان مناسب برای تمرین ساز است. اغلب افراد هیچوقت در تمرینات خود به نتیجه مطلوبی نمی‌رسند چون مکان مناسبی برای تمرین کردن ندارند.

برای مثال اغلب افراد پیانو خود را بخاطر زیبایی در اتاق پذیرایی قرار می‌دهند که این اتاق اصلا مکان مناسبی برای تمرین نیست؛ زیرا وسایلی که در اتاق پذیرایی وجود دارد همه دارای جذابیت‌های بسیاری هستند و به‌سرعت ذهن را منحرف می‌کنند. یکی از این وسیله‌ها تلوزیون است.

 

چرا باید خود را عذاب بدهیم؟

تصور کنید هنگام تمرین ساز به صورت اتفاقی فیلم مورد علاقه‌تان از یکی از کانال‌های تلوزیون پخش می‌شود؛ آیا فکر می‌کنید توانایی این را دارید که ذهنتان را به آن سمت ندهید و فقط به تمرین خود فکر کنید؟ اگر پاسخ‌تان بله هست سوال دیگری از شما دارم.

چرا باید این میزان اراده را خرج کنید و ذهن خود را خسته کنید در حالی که می‌توانید در یک مکان خیلی بهتر تمرین کنید؟

شاید با خود بگویید تلوزیون را خاموش میکنم ولی باید در نظر داشته باشید مواردی که در اتاق پذیرایی باعث حواس پرتی شما می‌شود خیلی بیشتر از یک تلوزیون است.

اما حتی اگر مشکل تنها تلوزیون باشد هم چرا باید دیگران را از تماشا آن منع کنید چون شما در حال تمرین هستید؟

نکته دیگر این است که تمرین کردن ما اصلا برای دیگران خوشایند نیست و باعث ناراحتی یا خستگی دیگران می‌شود؛ زیرا هنگام تمرین امکان دارد بارها و بارها اشتباه کنید و این موضوع برای دیگران اصلا دلنشین نیست.

اغلب افراد می‌گویند خانواده ما اجازه تمرین به ما نمی‌دهند؛ حال مطمئنم با توجه به مواردی که گفته شد متوجه دلیل این موضوع شده‌اید.

تمرین ساز در خانه

توصیه موسیقیدان برای شما این است که بهترین مکان برای تمرین ساز اتاق شخصی شما است؛ زیرا می‌توانید شرایط تمرین خود را مدیریت و آن را به دلخواه درست کنید.

۱ دیدگاه برای “مکان تمرین ساز خود را تعیین کنید

  1. اشتراک‌ها: تمرینات ساز بدون اراده بهتر است! - آموزش موسیقی و بازاریابی موسیقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *